Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna

Szanowni Państwo,

mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, iż wydarzenie ,,Zbrodnia i Zamek” zaplanowane, w dniach 21-22 marca 2020r. Odbędzie się w innym terminie tj. 21-22.11.2020r.

ZBRODNIA I ZAMEK 21-22.11.2020r. – Weekend z kryminałem!

Listopadowy weekend w średniowiecznej twierdzy niczym nie będzie przypominał beztroskiego zwiedzania. Zamkowymi korytarzami przemierzać się będą mecenasi najmroczniejszych historii, zbrodni niemalże doskonałych. Reprezentować będą tych, którzy byli jedynymi świadkami morderstw, tych których zeznania na zawsze pozostaną nieme. To oni wnikają w szaleńcze umysły największych sadystów i psychopatów, którzy żyją wśród nas. Dopóki śledztwo trwa, dopóty analitycy stają się lokatorami zbrodni.
Tysiące akt, oględzin, raportów, sekcji i wciąż te same pytania: kto i dlaczego?
Obłęd w czynach, strach w martwo zwężonych źrenicach – tak zaczyna się pogoń w cieniu zbrodni. Czas nie jest sprzymierzeńcem, być może właśnie teraz kończy się dla kolejnej ofiary…
Już po raz drugi Zamek Czocha stanie się siedzibą najsurowszych faktów, splecionych intryg, nikłych śladów i nieokiełznanego zła. O tym wszystkim opowiedzą znamienici goście, a wśród nich mistrzowie kryminałów, śledczy z archiwum X, dziennikarze, technicy i wielu innych.
Ciekawe wykłady, rozmowy, analizy, dedukcje – to wszystko serwowane u boku mrocznej gry kryminalnej, gdzie każdy z uczestników może okazać się apaszem. Zaskakująca zbrodnia nie może pozostać w cieniu. Gracze przeprawiać się będą przez gęstą mgłę wielu wątków, aby w końcu dopaść mordercę.
Dodatkowych emocji dostarczyć może Sekret Przedzamcza – Pokój Zagadek, to miejsce, o którym kiedyś postanowiono zapomnieć. Choć Przedzamcze zamknięto na długie lata, konsjerż przysiągłby, że przechodząc tamtędy słyszał ciche błaganie o pomoc…
Dodatkowo Zamek przygotował dla swoich najmłodszych gości grę detektywistyczną oraz strefę zabaw.