Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna

UWAGA!
WIEŻA WIDOKOWA ponownie OTWARTA!
Usługi zwiedzania zamku z przewodnikiem, usługi hotelowe i gastronomiczne realizowane zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
—————————————————————————————————————————————————————————————

 

Codziennie na naszych Gości czekają przewodnicy gotowi poprowadzić Państwa przez pełne tajemnic i historii komnaty licznie połączone ukrytymi przejściami, z których słynie Zamek Czocha.

Średniowieczne zamczysko kryje w swych murach wiele sekretów skrzętnie ukrywanych przez kolejnych właścicieli, a odtajnianych przez dzisiejszych odkrywców. Zwiedzanie Zamku Czocha z przewodnikiem to żywa lekcja historii okraszona barwnymi  legendami  i zasłyszanymi opowieściami.

Zwiedzanie rozpoczyna się w wielkiej Sali Rycerskiej, okazjonalnie pełniącej rolę sali balowej. Tu goście stawiają pierwsze kroki w stronę niezwykłej wędrówki po zamku, który został okrzyknięty polskim Hogwartem.

Dlaczego Hogwartem? Ponieważ to właśnie w tym dolnośląskim obiekcie odbywają się światowej sławy LARP-y, Letnia Szkoła Magii czy warsztaty magiczne dla szkół.

Odwiedzający zajrzą do pięknej Sali Marmurowej, gdzie ich wzrok przykują ścienne malowidła oraz kominek, w którym według legendy zamurowano zaledwie kilkudniowe niemowlę.

W zamku znajduje się także wystawa sprzętu łączności używanego przez wojsko polskie w okresie PRL-u oraz wystawa skarbów znalezionych na zamku podczas remontu w 2015 roku.

Goście będą mieli okazję zejść do zamkowego Skarbca, którego wnętrze strzegły stalowo – betonowe drzwi, a cenna zawartość stała się obiektem pożądania wielu ludzi.

Z pewnością imponująca jest Sala Biblioteczna, gdzie książki wypełniają wnęki umiejscowione od posadzki aż po sam sufit.  To pomieszczenie jest również naszpikowane symboliką masońską, co rozbudza wyobraźnię każdego amatora przygód i historii.

Do zwiedzania dostępna jest Sala Portretowa, a na jej ścianach zobaczą Państwo wizerunki Piastów.

Ogromne zainteresowanie wzbudza słynna Komnata Książęca owiana legendą o specjalnie umiejscowionej zapadni pod małżeńskim łożem, która zrzucała śpiącego do lochu.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć piękną łazienkę przyległą do Komnaty Sypialnianej, Komnatę Córek ostatniego właściciela zamku oraz wejść na Wieżę Widokową, skąd rozpościera się piękna panorama na otaczającą zamek rzekę Kwisę i pobliskie lasy.

Widoki z zamkowej wieży są niesamowite. Już od 01.12.2022r., będziecie się mogli o tym przekonać! Wieża widokowa ponownie otwarta dla Gości zwiedzających zamek. (Możliwość wejścia na wieżę w miesiącach: grudzień – kwiecień)

Szczególną uwagę turystów zwraca majestatyczność obiektu. Jego bajeczna aura to prawdziwy raj dla amatorów fotografii.

Dzienne zwiedzanie:

 • godz. 10.00 – 18.15 (ostatnie wejście około godziny 17:00)
 • godz. 10.00 – 20.00 (lipiec – sierpień, ostatnie wejście godz.: 18:30)
 • godz. 10:00 – 17:15 (grudzień – styczeń, ostatnie wejście godz. 16:00)

 

Parkingi – oznaczone ,,PARKING ZAMKU CZOCHA”:

samochody osobowe: 10,00 zł

autobusy: 20,00 zł

 

 

Zasady dotyczące wprowadzenia zwierząt na teren Zamku Czocha, administrowanego przez Spółkę AMW REWITA Sp. z o.o.

 1. Zwiedzanie komnat Zamku Czocha z czworonogiem jest niemożliwe.
 2. Zwiedzanie zamkowych dziedzińców jest dopuszczalne, w przypadku gdy pies ma założony kaganiec. Psy miniaturowe (o wielkości max 30 cm) – są zwolnione z obowiązku noszenia kagańca. Dotyczy to ras psów m.in. York, Shih-tzu, Maltańczyk.
 3. Podczas organizacji imprez plenerowych, użycia różnego rodzaju efektów pirotechnicznych oraz wzmożonym ruchem turystycznym, w trosce o bezpieczeństwo czworonogów – zwiedzanie dziedzińców jest niemożliwe.
 4. Osoby niestosujące się do powyższych zasad zostaną poproszone o opuszczenie terenu Zamku Czocha.
 • Cennik

  Standardowe bilety

  • Bilet normalny - 35 PLN / os.
  • Bilet ulgowy - 27 PLN / os.

  Bilety ulgowe dotyczą dzieci i młodzieży dla 15 roku życia oraz Osoby niepełnosprawne.
  *Cennik nie obowiązuję, w przypadku imprez dodatkowych.

  Bilety rodzinne

  • 2+2 - 172 PLN / 4 os.
  • 2+3 - 205 PLN / 5 os.

  zwiedzanie zamku z przewodnikiem
  zwiedzanie sal tortur

  Bilet na dziedzińce

  • Bilet normalny - 8.00 PLN / os.
  • Bilet ulgowy - 6.00 PLN / os.

  Zwiedzanie zewnętrznych dziedzińców zamku bez przewodnika
  Uwaga! Zwiedzając zamek z przewodnikiem - bilety na dziedzińce są już w cenie.

  Zwiedzanie Multimedialnych Sal Tortur

  • Bilet normalny - 16 PLN / os.
  • Bilet ulgowy - 12 PLN / os.

  Bilety ulgowe dotyczą dzieci i młodzieży dla 15 roku życia oraz Osoby niepełnosprawne.