Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna

Kiedy ludzie zwykle zapadają w sen, duchy kontynuują  swą wieczną wędrówkę, ale co z tymi, którzy postanowili nie spać? Co więcej, zwiedzać? O tym mogą przekonać się goście Zamku Czocha, wybierający się na Nocne Zwiedzanie średniowiecznej twierdzy.

Tuż po zmroku, kiedy za ostatnim gościem zamknie się masywna  brama, a zebrani  usłyszą charakterystyczny łoskot – to znak, że nie ma już odwrotu.

Elegancki kustosz wraz z dwoma pomocnikami – przewodnikami wprowadzą Państwa do największej sali tajemniczego dworu, gdzie zwiedzający rozpoczną swą nocną przygodę.

Przez niemal trzy godziny uczestnicy będą zaglądać do komnat, a w jednej z nich usłyszą płacz niemowlęcia żywcem  zamurowanego przez dawnego władcę, który nie miał także litości dla jego matki. Ta do dziś błąka się zamkowymi krużgankami bezskutecznie szukając swojego maleństwa.

Owy władca, a także jego  następcy, z niekrytą pasją za nieposłuszeństwo swych żon i kochanek wrzucali je do studni, która zyskała niechybne miano Studni Niewiernych Żon.
I tam goście pochylą swe głowy, a mroczne echo śmierci niemal muśnie ich karki…

Zamkowi odkrywcy  przeciskać się będą przez tajne przejścia, aby w końcu ujrzeć salę tortur, gdzie wciąż słychać jęki  pradawnych męczenników.

Goście zejdą do obrabowanego po II wojnie światowej skarbca ostatniego właściciela  Czochy, uraczą się pysznym miodem pitnym w zamkowej winiarni, udadzą się do enigmatycznej zbrojowni oraz ciemnych lochów.

Każdej nocy w zamku, kiedy mgła lekko zaczyna unosić się nad Kwisą, a przez  drewniane okiennice dobiega mroczny świst – to znak, że nie jesteśmy sami.

W zależności od fazy księżyca na zamku można spotkać upiory i duchy zamordowanych księżniczek szukających ukojenia wśród żywych. Ciężkie boje toczą też rycerze pragnący sławić imię swego władcy.  Dawni tancerze próbują okiełzać  żywioł ognia i tym samy patrzą śmierci prosto w oczy, a błąkający się żołnierze wciąż staczają walki i bezimiennie konają na zamkowej posadzce.

 

Terminy nocnego zwiedzenia:

Data:


25 marca, start: 21:00 - spotkanie z duchami i upiorami
31 marca, start: 21:00 - pokazy walk rycerskich i spotkanie z katem

9 kwietnia, start: 21:00 - pokazy walk rycerskich na płonące miecze
29 kwietnia, start: 22:00 - spotkanie z duchami i upiorami
30 kwietnia, start: 22:00

1 maja, start: 22:00
2 maja, start: 22:00
5 maja, start: 22:00
6 maja, start: 22:00
12 maja, start: 22:00
19 maja, start: 22:00
26 maja, start: 22:00
27 maja, start: 22:00

7 czerwca, start: 22:00
8 czerwca, start: 22:00
9 czerwca, start: 22:00
17 czerwca, start: 22:00
24 czerwca, start: 22:00
30 czerwca, start: 22:00

Miejsce:

Zamek Czocha

Cennik

Standardowe bilety

  • Bilet normalny - 65 PLN / os.
  • Bilet normalny - PLN / os.

Liczba miejsc ograniczona. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.