Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna


Zapraszamy Państwa na wydarzenie pełne przygód, które przeniosą każdego w świat bajek i baśni, świat Bohaterów i Księżniczek.
Na Zamek przybędą postaci, które na co dzień goszczą w dziecięcej wyobraźni. Cały sztab fantazyjnych osobistości przejdzie na drugą stronę tęczy, aby spleść rzeczywistość z magią.
Pośród uginających się od lokalnych wyrobów straganów, krążyć będą wyjątkowi bohaterowie, którzy oczarują każdego przybyłego gościa.
Łakocie skradną serca wszystkich wielbicieli słodkości, a fani konkretnego jedzenia zasiądą w ogrodach restauracji „Uczta”, gdzie konsumpcja graniczy ze sztuką.
Wśród zgiełku festiwalowej radości, w fosie i zamkowych zaułkach, swe gniazda rozbiją księżniczki i włodarze światów. To właśnie Oni zaproszą dzieci do wspólnego tworzenia.
Specjalnie na tą okazję zapleciony zostanie kilkumetrowy warkocz, obok którego prowadzone będą warsztaty malarskie. Tu każdego poniesie fantazja, a gotowe dzieła zostaną sfotografowane do konkursu na najpiękniejszą pracę. Zaraz obok, na głowach chętnych modelek, plecione będą warkocze i ozdabiane kolorowymi kwiatami.
Swój kącik będzie miała również przybyszka z odległych nadmorskich krain. Pokaże etniczne instrumenty, na których będzie grała, a jej śpiew przeniesie słuchaczy do amazońskich lasów, dzikich puszczy i morskich głębin. Dzieci pod jej dyrygenturą samodzielnie wykonają swoje instrumenty, na których potem razem zagrają.
Zamek podbiją również piraci, z którymi każdy odważny będzie mógł zmierzyć się na szable.
Prosto z Bliskiego Wschodu pojawi się piękna mieszkanka Agrabahu, która porwie do tańca i w formie zumby zaprezentuje barwne układy taneczne znad Jordanu.
Tylko jeden z naszych bajecznych gości nie potwierdził swej obecności.
Na baśniowym dworze wręcz zawrzało, gdy po podróżniku dziwaczne pismo pozostało.
Pisze w nim, że ukrył coś ważnego, co nie może być w posiadaniu każdego.
Znaleźć to może tylko ten, co z dziecięcą mądrością poradzi sobie z zagadki zawiłością…

SOBOTA I NIEDZIELA – PROGRAM

10:00 – 18:00 – Warsztaty malarskie (fosa)

W zamkowej fosie gościć będziemy niezwykle utalentowaną artystkę malarkę. Przybyła z krainy wysokich wież, których wnętrza pokryte są fantazyjnymi malunkami.

Niegdyś jej blond włosy sięgały długość 65 stóp! Dziś pozostał po nich zacny warkocz, który dumnie zwisa z zamkowego okna. Z końcówek włosów stworzyła pędzle, spod których wychodzą wybitne prace.

Macie Państwo okazję się o tym przekonać!

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do fosy, aby dały upust swojej wyobraźni i stworzyły niepowtarzalne prace.

To będzie barwna przygoda!

10:00 – 18:00 – Plecenie warkoczy + kąt fotograficzny (fosa)

Każda dziewczynka marzy o cudnych zdobieniach na włosach. A jeśliby dodać do tego wyszukane kolory to powstałaby fryzura godna dziedziczki tronu.

Na naszej fosie zasiadła arcymistrzyni fryzjerstwa, stylistka baśniowych gwiazd. Spod JEJ zwinnych palców wyplatają się nietuzinkowe warkocze. Jeśli tylko macie odwagę, zapraszamy do jej stanowiska. Ale to nie wszystko! Drodzy rodzice i Wy możecie zostać kreatorami gwiazd! Obok naszej charakteryzatorki znajduje się tron, gdzie Wasze dzieci (i Wy oczywiście) mogą przymierzyć koronę, diadem czy tiarę. Waszym zadaniem będzie uwiecznienie tej chwili w fotografii.

11:00 – 17:00 – Zumba (fosa)

Na latającym dywanie przyleciała do nas piękna księżniczka pustyni, mieszkanka Agrabahu. Jej delikatne ciało współgra z wiatrem. Jej ruchy to kwintesencja kultury Bliskiego Wschodu. Któż uległby jej urokowi? Władczyni wielbłądów i dzikich jaszczur porwie Was i Wasze dzieci do tańca. W formie zumby zaprezentuje barwne układy taneczne znad Jordanu.

10:00 – 18:00 – Warsztaty muzyczne (glorieta)

W gloriecie gościmy władczynię mórz i oceanów. Przybyszka z odległej krainy przypłynęła do nas z pieśnią na ustach i etnicznymi instrumentami.

Starszyzna plemienna poparła ideę królowej i postanowiono, że podczas festiwalu wyrocznia podzieli się swoją wiedzą z europejskimi dziećmi.

Na warsztatach dzieci wykonają własny instrument, usłyszą niesamowite historie, a pieśń nieustannie rozbrzmiewać będzie w ich sercach.

Zamkowa glorieta jeszcze nigdy nie była tak dźwięczna!

10:00 – 18:00 – Walki pirackie (dziedziniec główny)

Ahoj przygodo! Piracki okręt przemierzający morza i oceany, za pomocą magii dopłynął aż tu i przycumował na brzegu Kwisy. Głodni i spragnieni rumu piraci udali się na biesiadę, aby świętować po czym udali się na zasłużoną sjestę. Teraz chrapią przebrzydle na zamkowym przedzamczu. Stara piracka zasada mówi jednak, że jak załoga śpi, to musi być choć jeden czuwający pirat na warcie. I tak oto tu, na zamkowym dziedzińcu, widzimy niestrudzonego powiernika haków! Tak, to właśnie on – mistrz szabli – zmierzy się z każdym kto spróbuje zakłócić głęboki sen jego pirackiego bractwa. Jeśli chcecie się z nim zmierzyć, to śmiało! Pirat przyjmie każde wyzwanie.

11:00 – 17:00 – Warsztaty Łucznicze (dziedziniec dolny)

Pewna anomalia sprawiła, że oto na naszym zamkowym parkingu pojawili się przybysze z epoki średniowiecza. Zaopatrzeni w łuki i strzały strzelają do słomianych tarcz. Co więcej, zachęcają do tego dzieci! Jeśli chcecie wytrenować zarówno celność, jak i siłę podczas wykonywania strzałów – warsztaty łucznicze to doskonały wybór.

11:00 – 17:00 – Warsztaty z akrobatyki (dziedziniec główny)

Tu na dziedzińcu głównym, prosto z niebios zstąpiła do nas władczyni podniebnego świata wyobraźni. Jeśli tylko chcecie, nauczy Was jak oszukać grawitację. Za pomocą chusty pokaże Wam jak wprawić w ruch ciało pozbawione ziemskiego oparcia. Mistrzyni akrobatyki powietrznej zeszła na ląd, aby poprowadzić warsztaty dla dzieci.

To będą wyjątkowo lotne zajęcia!

10:00 – 18:00 – Gigantyczne bańki mydlane (dziedziniec główny)

Naszą zamkową fontannę okupuje córka Posejdona! Wypłynęła prosto z głębin i przybierała ludzką postać, aby pokazać Wam połączenie wody i powietrza, aby stworzyć iluzję zamkniętą w kulistej bańce. To będzie kwintesencja piękna i ulotności. Zapraszamy do zabawy z poza grawitacyjnymi, gigantycznymi bańkami.

ZUMBA / NOWE CHOREOGRAFIE:

11:00; 13:00; 15:00

WARSZTATY AKROBATYCZNE NA CHUŚCIE:

11:30, 13:30

POKAZ AKROBATYCZNY 13:00 i 16:00

Już za moment zobaczą Państwo wyjątkowy spektakl akrobatyczny. Dziś nad Waszymi głowami, fruwać będzie władczyni podniebnej krainy. Jej wysokość zatańczy z powietrzem i oszuka grawitację. Niesamowity pokaz, którego nie możecie Państwo przeoczyć!

Dodatkowo: Dmuchana zjeżdżalnia! Młynopiekarnia z wypiekiem podpłomyków! (parking hotelowy)

Cennik

Standardowe bilety

  • Bilet normalny - 30 PLN / os.
  • Bilet ulgowy - 22 PLN / os.
  • zwiedzanie dziedzińców - bilet normaly (w tym uczestnictwo w imprezie) - 13 PLN / os.
  • zwiedzanie dziedzińców - ulgowy (w tym uczestnictwo w imprezie) - 11 PLN / os.