Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna


Festiwalowy sezon rozpocznie się baśniowym wydarzeniem, który już od dwóch lat skupia na zamkowych dziedzińcach fanów bajkowych postaci. W tym roku miłośnicy fantastycznych bohaterów mogą liczyć na huczne przyjęcie. Festiwal otworzy Gwardia Gryfa, tańcząc niesamowity układ z potężnymi chorągwiami.

Przez trzy dni Zamek Czocha zostanie stolicą legendarnych kreacji, które na co dzień można spotkać tylko w bajkach. Naszym gościom podarujemy piękne wspomnienia i moc artystycznych doznań. Każdą festiwalową godzinę naszpikujemy występami. Co może się w niej zmieścić?

Walki rycerzy o rękę księżniczki, enigmatyczny taniec córki Posejdona, Dzwoneczek czarujący tysiące baniek mydlanych, Piraci z Karaibów tańczący z ogniem, Herkules mierzący się z dziećmi i ich opiekunami, pokazy animacyjne Elzy z Krainy Lodu. Oprócz nieustannych pokazów, wśród naszych gości przechadzać się będą księżniczki i ich amanci, skorzy do pozowania do zdjęć.

Zamek Czocha słynie z instalacji artystycznych, których również nie zabraknie w tym roku. Ogromne skrzydła wróżki, ogród z Agrabahu i oczywiście zrzucony z zamkowej wieży warkocz Roszpunki, pod którym długowłosa księżniczka prowadzić będzie warsztaty malarskie. Fosa to także idealne miejsce na łucznicze popisy, czyli obowiązkowy warsztat każdego młodego bohatera.

Kto dobrze poszuka, ten znajdzie tajemniczą pieczarę, a w niej Wiedźmina, czarownicę i bestię zamkniętą w klatce. Baśniowe charakteryzatorki zmalują na twarzach dzieci zjawiskowe makijaże i tatuaże, a osobiste garderobiane księżniczek wykonają z dziećmi kreatywne kukiełki bohaterów i księżniczek. Najmłodsi goście pobawią się ze smokiem, którego trzeba nakarmić. O kulinarne zachcianki zadba zamkowa restauracja i kawiarnie: wewnętrzna i ogrodowa. Nie zabraknie słodkości i innych przekąsek, za którymi dzieci przepadają.

Zamek w Zamku? Tak, to możliwe. Gościnny parking zmieni się w strefę skocznej zabawy i wypoczynku. Gdy dzieci będą zdobywać dmuchany zamek, dorośli skorzystają z grillowego posiłku.

Data:

01-03 maja 2023

Godziny:

11:00-18:00

Miejsce:

Zamek Czocha

Cennik

Standardowe bilety

  • Bilet Normalny - zwiedzanie zamku (w tym uczestnictwo w imprezie) - 45 PLN / os.
  • Bilet Ulgowy - zwiedzanie zamku (w tym uczestnictwo w imprezie) - 37 PLN / os.
  • Zwiedzanie dziedzińców (w tym uczestnictwo w imprezie) - 15 PLN / os.

UWAGA! Podczas Imprez plenerowych, zwiedzanie zamku odbywa się bez przewodnika w formie spaceru.
Na trasie zwiedzania przewodnicy będą do Państwa dyspozycji, i odpowiedzą na każde pytanie.
Wraz z biletem otrzymacie Państwo Informator.