Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna

Zaznacz stronę

Polska filia Hogwartu, jak co roku, otwiera swoje drzwi dla ludzi, pragnących zajrzeć do świata magii i czarodziejstwa. W tym roku nasz festiwal wypada dokładnie w przybywającej fazie księżyca, a to oznacza, że ludzkość nabiera gotowości na działanie magii.

To już czwarta edycja czarodziejskiego festiwalu. Czwórka to liczba iście ambitna, dlatego w naszych murach będą odbywać się niezwykłe pokazy o gradowej sile i zawrotnej prędkości.

Gdy ludzkie oczy nie widzą, w zamkowych komnatach codziennie odbywają się zajęcia, mające na celu wykształcić czarodziejów, zamieszkujących środkową Europę. Zamek Czocha to jedna z najbardziej uznawanych uczelni na świecie i to właśnie tu tradycja łączy się z innowacją.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych, zamkowi goście będą mogli zobaczyć jak wygląda codzienność polskiej uczelni. Każda komnata ukaże się ludziom, jako gabinet bądź sala wykładowa, w której czekać będą wykładowcy i profesorowie. Wnętrza zamku zmienią się niczym za dotknięciem różdżki w czarodziejskie pomieszczenia, gdzie królują magiczne artefakty, księgi, zioła, eliksiry i różnorodne eksponaty.

Do zamku przybędą także czarodzieje, wróżki i inne magiczne istoty pochodzące z  pozazmysłowych zakątków świata.

Nie zabraknie najbardziej rozpoznawalnych dla ludzi osobistości. Swoją obecność potwierdzili bohaterowie ze znanej sagi o młodym czarodzieju.

Wszystkie dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością i zwinnością, ponieważ dla nich magowie przygotowali warsztaty sadzenia i tworzenia mandragor, personalizacji różdżki, indywidualizacji magicznych zniczy czy tworzenia tiar przydziału.

Zamkowa fosa zmieni się w arenę sportową, gdzie odbywać się będzie quidditch, czarodziejski sport uprawiany na miotłach.  

Gdy alchemik eliksiry wywarzy, ludzi wiedzą obdarzy. Sypnie magicznym pyłem i prawdziwe oblicze zamku przed Wami odkryje.

 

Przybywajcie, a jeżeli nie znajdziecie miejsca na zamkowym parkingu, to nic straconego❗️
Wspólnie z Doliną Pereł udostępnimy dodatkowy parking – z którego przywiezie Was do Zamku Czocha BUS, kursować będzie w obie strony co ok. 15 min. Od 11:00 do 17:00
PRZEWOZY SĄ BEZPŁATNE!😊

Czarodziejem Być – Szkoła Magii 16-18 sierpnia 2024r.

Bilety online: https://bilety.zamekczocha.com/rezerwacja/termin.html?y=2024&m=8&back=1&idw=5

 

Data:

16-18 sierpnia 2024

Godziny:

10:30-18:00

Miejsce:

Zamek Czocha


Cennik

Standardowe bilety

  • Bilet Normalny - zwiedzanie zamku (w tym uczestnictwo w imprezie) - 50 PLN / os.
  • Bilet Ulgowy - zwiedzanie zamku (w tym uczestnictwo w imprezie) - 40 PLN / os.
  • Bilet Normalny - Multimedialne Sale Tortur - 16 PLN / os.
  • Bilet Ulgowy - Multimedialne Sale Tortur - 12 PLN / os.
  • Zwiedzanie dziedzińców (w tym uczestnictwo w imprezie) - 25 PLN / os.

Uwaga! Zwiedzając zamek - bilety na dziedzińce są już w cenie.