Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna


II Festiwal Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha, który odbędzie się w dniach
15-17 sierpnia 2019 r. to niezwykłe wydarzenie dla miłośników kina, koneserów mocnych wrażeń i pasjonatów historii.

Druga edycja Festiwalu Pirotechniki Filmowej to kontynuacja imprezy, która w zeszłym roku stała się udziałem ponad 7 tysięcy uczestników.

Podczas festiwalu widzowie obejrzą liczne inscenizacje łączące wyjątkowe sceny filmowe, historię, muzykę oraz efekty pirotechniczne.

Przez trzy dni średniowieczna twierdza stanie się areną spektakularnych pokazów nawiązujących do wybitnych i znanych obrazów z historii kinematografii polskiej
i światowej. Wykorzystany zostanie potencjał Zamku Czocha jako lokacji filmowej dla dzieł nagrywanych w jego murach, ale także zaprezentowane zostaną jego walory historycznej warowni obronnej przywodzącej na myśl liczne sceny batalistyczne i militarne scenografie
z filmów wojennych. Zamkowa atmosfera sprzyja także rozbudzaniu wyobraźni, nie zabraknie więc elementów science fiction i fantasy.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w prelekcjach dotyczących sprzętu militarnego, spotkają baśniowe postacie, wejdą w świat kosmicznych potyczek bohaterów filmów fantastycznych. Liczne atrakcje i warsztaty sprawią, że trzy festiwalowe dni będą dla każdego uczestnika niezwykłą filmową przygodą okraszoną wiedzą historyczną i sporą dawką adrenaliny.

Widowiskowe fontanny ognia i muzyka filmowa, pokazy pirotechniczne, najazd barbarzyńców na zamek czy wreszcie atak lotniczy wrogiego myśliwca – to tylko niektóre atrakcje przewidziane dla odwiedzających.

II Festiwal Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha – 15-17 sierpnia 2019 r. – Program szczegółowy:

 

PIROTECHNIKA FILMOWA

CZWARTEK – 15 SIERPNIA

12.00 – FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA 1 – Hity 2019

Wszyscy znamy tańczące fontanny wodne? A co powiecie na fontanny ognia zsynchronizowane z muzyką?

Właśnie cztery tego typu miotacze na te trzy wyjątkowe dni ustawimy w murach naszego zamku. W połączeniu z elementami pirotechniki cichej poprowadzą nas przez świat filmu, muzyki filmowej i efektów pirotechnicznych. Jest to jedyna okazja, żeby zobaczyć tego typu cuda w akcji! I to tylko w murach zamku Czocha.

13.00 – MASCALETA pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

14.00 – ATAK SMOKA NA ZAMEK Grupa barbarzyńców z północy najechała zamek i zajęła fosę. Niestety nie wiedzą że władca zamku posiada tajną broń – czyli smoka, który najpierw ostrzela ich ognistymi kulami, by w końcu jednym potężnym zionięciem położyć ich kres.

15.00 – FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA 2 – Klasyka Kinematografii,

16.00 – ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK a co by się stało gdyby nagle nadleciał wrogi, myśliwiec i począł atakować zamek? Serie z działek przecinające ziemię i bomby pustoszące folwark i fosę zamku? Tego jeszcze nie było w murach naszej fortecy.

17.00 – POJEDYNEK CZARODZIEJÓW- a gdyby tak w naszym zamku pojawili się dwaj magowie, którzy niezbyt za sobą przepadają? Co z tego może wyniknąć?

18.00 – FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA 3 – Egzotyka i super bohaterowie !

 

PIĄTEK  – 16 SIERPNIA

 

11.00 – FILM W ZWOLNIENIU CZYLI JAK POWSTAJĄ SCENY Z UŻYCIEM PIROECHNIKI,

12.00 – FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA – 1 Hity 2019r.

13.00 – POJEDYNEK CZARODZIEJÓW,

14.00  – POKAZ PIROTECHNIKI DZIENNEJ I PIROTECHNIKI SASKIEJ – wielkie ogniste koła, fontanny, pirotechniczne i wyrzutnie dymne – ciekawe widowisko synchronizowane z muzyką – scena filmu Trzej Muszkieterowie. Wrócimy do czasów Ludwika XIV i słynnych barokowych pokazów ogni sztucznych, opartych na strumieniach ognia, wodospadach i innych efektach całkowicie różnych od zwykłej pirotechniki.

15.00 – FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA – 2 Klasyka Kinematografii,

16.00 – ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK

17.00 – MASCALETA,

18.00 – FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA – 3 Egzotyka i super bohaterowie !

19.00 – SPOTKANIE Z PILOTEM – SPOTKANIE Z ASEM

 

SOBOTA – 17 SIERPNIA

11.00 – FONTANNY OGNIA MUZYKA FILMOWA – 1 Hity 2019

12.00 – MASCALETA,

13.00 – ATAK SMOKA NA ZAMEK

14.00 – FONTANNY OGNIA I MUZYKA FILMOWA – 2 Klasyka Kinematografii

15.00 – POKAZ PIROTECHNIKI DZIENNEJ I PIROTECHNIKI SASKIEJ

16.00 – ATAK MYŚLIWCA NA ZAMEK

17.00 – FONTANNY OGNI I MUZYKA FILMOWA – 3 Egzotyka i super bohaterowie !

18.00 – ZAKOŃCZENIE Z HUKIEM!

 

DODATKOWE ATRAKCJE

 

 1. Codzienne prelekcje na temat sprzętu niemieckiego używanego w filmach wojennych. Zobaczymy transporter STEYER 1500, oryginalnego Kubelwagena, czy też motocykl niemiecki z II Wojny Światowej. Pojazdy używane były min. w Nowej Stawce Większej niż Życie, Tajemnicy Twierdzy Szyfrów, czy też w produkcjach Bogusława Wołoszańskiego.

 

 1. Spotkania z bohaterami filmów fantasy.

Poszukiwacze przygód? Majestatyczne elfy? Dzicy orkowie? Gobliny mieszkające pod zamkiem? Fauny z okolicznych lasów? Podróżnicy z egzotycznych krain? Te wszystkie postacie wprost z filmów fantasy zawsze chętnie odpoczną na chwile od przygód, porozmawiają, zapozują do zdjęć, a być może poproszą Cię o pomoc w swoich problemach.

 

 1. Arena bohaterów.

Jesteś młodym/-ą poszukiwaczem/-czką przygód? To doskonały trening, który przygotuje Cię na niebezpieczeństwa w Twojej najbliższej podróży.  Arena bohaterów jest atrakcją dla dzieci i młodzieży, gdzie za pomocą bezpiecznej broni będą mogli zmierzyć się z Wilkołakiem, Minotaurem i innymi potworami wprost z fantastycznych krain. Poprowadzi ich do walki prawdziwy bohater, który będzie czuwał nad ich dobrą zabawą i bezpieczeństwem.

 

 1. Charakteryzacja filmowa.

Charakteryzacja w filmach jest równie ważna jak efekty specjalne. Od magicznych kreatur do prawdziwych obrażeń. Pokażemy jak w prosty sposób stworzyć potwora przy wykorzystaniu prostych charakteryzatorskich kosmetyków, jak wykonać realistyczną ranę, czy sprawić, żeby ktoś wyglądał na stuletniego wampira. Zapraszamy na WARSZTATY!!!
Uwaga! Niezbędna rezerwacja: m.smolinski@rewita.pl (warsztaty w cenie biletów)
15 sierpnia – godz. 12:00
16 sierpnia – godz. 16:30
17 sierpnia godz. 15:00

 

 1. Zamek Czocha jest zamkiem filmowym nakręcono w tym magicznym miejscu takie produkcje jak: ,,Gdzie jest generał”, ,,Tajemnice Twierdzy Szyfrów”, ,,Wiedźmin”, dwa odcinki serialu komediowego ,,Święta Wojna”, ,,Ułańska Ballada”, serial ,,Dwa Światy”, ,,Norymberka” i wiele innych… Zwiedzanie z filmem – Zamkowe wnętrza urozmaicone filmowymi scenografiami i rekwizytami – tylko podczas festiwalu przed odwiedzającymi takie wyjątkowe zwiedzanie. Sale i komnaty będą prowadziły uczestników śladami filmów kręconych na Zamku Czocha, jak i takimi, których średniowieczna sceneria, czy magiczna atmosfera współgra z wyjątkową architekturą naszej niezwykłej budowli.

 

 1. Bądź jak Charlie w fabryce czekolady! Pamiętasz książkę „Charlie i fabryka czekolady”, a może jej ekranizację? W Zamku Czocha czeka na Ciebie niepowtarzalna okazja do tego, by przekonać się, jak może smakować prawdziwa czekolada! Czekoladowe fontanny i czekoladowe fondue czekają na Ciebie! A do tego możesz sprawdzić, czy rozpoznasz smak i odgadniesz ulubiony owoc, a może warzywo, które zaserwujemy Ci zamoczone w pysznej, gęstej czekoladzie! Warsztaty z czekoladą, niczym wyjęte z filmu Charlie i fabryka czekolady, pozwolą na poznanie historii czekolady od Azteków i Majów, poprzez XIX-wieczną Francję, aż do dzisiaj. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów będzie mieć szansę na skomponowanie własnego owocowo-czekoladowego deseru. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy czekoladowe fondue i czekoladową fontanna oraz cały wachlarz przypraw i kosze wybranych owoców i warzyw! (Niezbędna rezerwacja: m.smolinski@rewita.pl. Terminy:15 sierpnia godz.14:30; 16 i 17 sierpnia godz. 13:30)

 

 1. Wielkie leżakowanie – plenerowy pokaz filmu „Gdzie jest Generał”; dolny dziedziniec zamkowy.

 

 1. Filmowa kuchnia na zamkowym dziedzińcu. Zasmakuj w zamkowych specjałach i poczuj smak filmowych specjałów.

 

 1. Atrakcyjna strefa sprzedażowo-wystawiennicza – liczne stoiska z lokalnymi produktami.

 

 1. Tematyczne Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha – niepowtarzalna okazja, by poznać tajemnice zamkowych murów w niesamowitej, emocjonującej pirotechnicznej oprawie.

Terminy Nocnych Zwiedzań: 16 i 17 sierpnia, starujemy z wybiciem godziny 22:00 (Niezbędna rezerwacja biletów: zamekczocha@rewita.pl lub 75 72 11 553)

 

STREFA DZIECKA

 

Warsztaty i zabawy dla najmłodszych zwiedzających od czwartku do soboty w godz. 10:00-18:00.

Podczas festiwalu dzieci poczuć się mogą jak bohaterowie ulubionych filmów,  poznać umiejętności czarodziejów, nauczyć się władać bronią, stać się choć na chwilę Harrym Potterem, Wiedźminem, Wróżką czy inną baśniową postacią. A wszystko to dzięki różnorodnym warsztatom w strefie dla najmłodszych i nieco starszych.

 • fechtunek,
 • tańce,
 • pojedynek na zaklęcia z wykorzystaniem różdżek,
 • eliksiry,
 • malowanie twarzy,
 • malowanie masek,
 • spotkania z postaciami z bajek i filmów fantasy, wróżka, Yoda, Lord Vader i wiele innych.

Zwiedzaj również Lubań! PLAN WYCIECZKI!

15, 16 i 17 sierpnia o godz. 12.00 spod Wieży Brackiej rusza bezpłatna wycieczka po mieście z przewodnikiem.

15 -17 sierpnia Muzeum Regionalne i Wieża Bracka czynne dla zwiedzających od 10:00 do 19:00.

Bilety wstępu do muzeum i Wieży Brackiej w cenie:
– normalny: 3,00 zł,
– grupowy: 1,00 zł/osoba,
– rodzinny: 8,00 zł (max. 6 osób),
– ulgowy: 2,00 zł

Festiwalowy autobus! Skorzystaj z darmowego przejazdu na trasie Lubań – Zamek Czocha – Lubań! Trzy kursy każdego dnia!

Jesteś z Wrocławia? Żaden problem! nasz autobus zaczeka na Ciebie!

 

Lubań – Zamek Czocha – Lubań (15-17.08.2019r. 

Przyjazdy pociągów z Wrocławia do Lubania 10:13; 12:18; 14:39; 16:12

Odjazd pociągów z Lubania do Wrocławia –\\- 15:06; 17:10; 19:30

Przystanek Przyjazd Odjazd
Lubań PKP 10:15 10:20
Lubań Wieża Bracka 10:25 10:30
Zamek Czocha 11:00 11:15
Lubań Wieża Bracka 11:45 11:50
Lubań PKP 11:55
Lubań PKP 14:45 14:50
Lubań Wieża Bracka 14:55 15:00
Zamek Czocha 15:30 15:35
Lubań Wieża Bracka 16:05 16:10
Lubań PKP 16:15
Lubań PKP 16:15 16:20
Lubań Wieża Bracka 16:25 16:30
Zamek Czocha 17:00 18:40
Lubań Wieża Bracka 19:10 19:15

Lubań PKP

19:20

 

II Festiwal Pirotechniki Filmowej na Zamku Czocha to trzy dni odlotowych doznań, bombowych doświadczeń, wystrzałowej zabawy.

Zapraszamy!

 

II Festiwal Pirotechniki Filmowej w Zamku Czocha –
15-17 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy do współpracy:   m.smolinski@rewita.pl (tel. 782 700 380)

Data:

15-17 Sierpnia 2019

Miejsce:

Zamek Czocha


Cennik

Standardowe bilety

 • Bilet normalny - 25 PLN / os.
 • Bilet ulgowy - 19 PLN / os.
 • zwiedzanie dziedzińców - bilet normaly (w tym uczestnictwo w imprezie) - 13 PLN / os.
 • zwiedzanie dziedzińców - ulgowy (w tym uczestnictwo w imprezie) - 11 PLN / os.
 • Bilet razem taniej - normalny (wszystkie atrakcjie) - 39 PLN / os.
 • Bilet razem taniej - ulgowy (wszystkie atrakcje) - 28 PLN / os.

Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w planie imprezy.