Zamek Czocha, Sucha, Sucha 59-820 Leśna

Zaznacz stronę

Zaplanuj sobie sobotę 09.09.2023 r. na Zamku Czocha! Już o godz. 11.00 rozpocznie się Księstwo Czocha. Wstęp jest bezpłatny a gwiazdami Święta Powiatu Lubańskiego będą Sebastian Riedel, Alicja Janosz oraz Marek Dyjak.

Podczas imprezy wybrany zostanie nowy władca fikcyjnego księstwa leżącego w granicach Powiatu Lubańskiego. Kto nim zostanie?  Tego na razie organizatorzy nie ujawniają. Do 09 września Berło Księstwa Czocha dzierży Marcin Wyrostek.

Jako pierwsza na scenie pojawi się Alicja Janosz (godz. 16:30) Piękne, poruszające, melodyjne piosenki, bogate w ciekawe harmonie wszystko to można będzie usłyszeć podczas najnowszych koncertów zwyciężczyni pierwszej edycji Idola – Alicji Janosz. Alicja właśnie wydała nową płytę, zatytułowaną „i tak Cię kocham“, do której napisała i skomponowała wyjątkowo czułe i poruszające piosenki. Teksty w dużej części są bardzo wspierające rozwój osobisty i odzyskiwanie własnego głosu. To ważny i potrzebny przekaz, emanujący autentycznością i bardzo dobrą energią. By się przekonać jak najnowszy projekt artystki prezentuje się na scenie, najlepiej to zobaczyć i usłyszeć.

 

Następnie przyjdzie czas na „Nowego Dyjaka” o absolutnie fenomenalnym głosie (godz. 18:00). Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we młynie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających jak „Katharsis”. Ten atut już został po wielekroć wykorzystany. Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

 

Później przyjdzie czas na akustyczny koncert Sebastiana Riedel lidera (godz. 19:30) i jednego ze współzałożycieli zespołu Cree., syna legendarnego i charyzmatycznego wokalisty grupy Dżem, Ryszarda Riedla. Koncert przepełniony zostanie muzyką bluesową i nie tylko. Towarzyszyć Mu będą  świetni muzycy – Bartek Miarka (HooDoo Band, Cree czy The Hats) oraz Andrzej Stagraczyński (grający w zespołach HooDoo Band  i JJ BAND).  Podczas występu usłyszymy autorskie kompozycje Sebastiana Riedla ale nie zabraknie również coverowych utworów największych zespołów muzyki bluesowej.

Rozrywkowy czas z muzyką poprzedzamy fantastycznymi animacjami dla dzieci i dorosłych.

Stara twierdza powraca do korzeni i znów staje się areną walk rycerskich. Nasi wojowie pokażą niesamowitą sztukę honorowej acz brutalnej rywalizacji. Zbrojna jatka wciągnie publiczność w zwariowany i niesamowity świat sprzed wieków.

Wraz z otwarciem zamkowej bramy, naszym gościom ukaże się kraina średniowiecznego jarmarku, przeplatana stoiskami artystycznymi.

Podczas tegorocznego księstwa pleść będziemy makramy, a nasza charakteryzatorka pokiereszuje Wam skórę tak, abyście wyglądali jak po stoczeniu dworskiej szarpaniny.

Od godz. 11:00 zamkowe dziedzińce staną się strefą atrakcji – nie tylko dla najmłodszych:

– walki rycerskie,

– warsztaty łucznicze,

– gra terenowa,

–  warsztaty,

– gry i zabawy zręcznościowe.

 

21:00 POKAZ LASEROWY – Legendy Dolnego Śląska laserem pisane…

 

W organizację tegorocznego wydarzenia włączyli się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha.

Data:

09 września 2023

Godziny:

11:00-22:00

Miejsce:

Zamek Czocha


Cennik

Standardowe bilety

  • Bilet normalny - zwiedzanie zamku z przewodnikiem (w tym uczestnictwo w imprezie) - 40 PLN / os.
  • Bilet ulgowy - zwiedzanie zamku z przewodnikiem ( w tym uczestnictwo w imprezie) - 32 PLN / os.

W dniu 09 września, wstęp na zamkowe dziedzińce jest bezpłatny.

Zasady dotyczące wprowadzenia zwierząt na teren Zamku Czocha, administrowanego przez Spółkę AMW REWITA Sp. z o.o.

  1. Zwiedzanie komnat Zamku Czocha z czworonogiem jest niemożliwe.
  2. Zwiedzanie zamkowych dziedzińców jest dopuszczalne, w przypadku gdy pies ma założony kaganiec. Psy miniaturowe (o wielkości max 30 cm) – są zwolnione z obowiązku noszenia kagańca. Dotyczy to ras psów m.in. York, Shih-tzu, Maltańczyk.
  3. Podczas organizacji imprez plenerowych/tematycznych (Bohaterowie i Księżniczki, Twierdza Smaków, Czarodziejem być…Szkoła Magii, Księstwo Czocha ), w związku z użyciem różnego rodzaju efektów pirotechnicznych oraz wzmożonym ruchem turystycznym, w trosce o bezpieczeństwo czworonogów – zwiedzanie dziedzińców jest niemożliwe.
  4. Osoby niestosujące się do powyższych zasad zostaną poproszone o opuszczenie terenu Zamku Czocha.